KONST / Litografier / Mapp 12804484
*
nr 1280 4484
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Mapp, med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2019
kl 18:41:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 16:38:46
1
1.200 kr
7/10 18:35:43
2
1.300 kr
7/10 18:36:42
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Läs mer om Acke Oldenburg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke oldenburg grafiska blad gösta gierow litografier mapp nils g stenqvist philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
*
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Läs mer om Acke Oldenburg
nr 1280 4484
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Mapp, med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 16:38:46 | 1 | 1.200 kr |
7/10 18:35:43 | 2 | 1.300 kr |
7/10 18:36:42 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Acke Oldenburg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke oldenburg grafiska blad gösta gierow litografier mapp nils g stenqvist philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39 -
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28